![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 14445176
*
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 20:26:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 19:14:45
1
1.100 kr
24/1 20:14:36
2
1.200 kr
24/1 20:16:12
1
1.400 kr
24/1 20:17:11
2
1.400 kr
24/1 20:17:11
1
1.400 kr (Budbetjänt)
24/1 20:17:38
2
1.500 kr
24/1 20:19:14
2
1.600 kr
24/1 20:20:10
1
1.600 kr
24/1 20:20:10
2
1.600 kr (Budbetjänt)
24/1 20:21:15
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Max Papart
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Läs om budbetjänten
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 19:14:45 | 1 | 1.100 kr |
24/1 20:14:36 | 2 | 1.200 kr |
24/1 20:16:12 | 1 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 2 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:17:38 | 2 | 1.500 kr |
24/1 20:19:14 | 2 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 1 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:21:15 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54